20 maja 2024

Scholar.edu.pl

Szkoła, edukacja, nauka

Gra w tematyce kosmosu – Rebel Galaxy

Rebel Galaxy to dobra, kosmiczna gra z elementami wielu gatunków. Pozwala na toczenie pojedynków między galaktycznymi krążownikami, czy na pokonanie przeciwnika wyłącznie siłą swojej argumentacji. To produkt, który zmusza nas do manewrowania naszym statkiem kosmicznym podczas walki, przejmowania działek, a nawet samodzielnego radzenia sobie z pędzącymi w naszą stronę torpedami. Gra toczy się tu w dwóch płaszczyznach, ale jest wzbogacona o wiele mechanik, które czynią ją dobrym i bardzo grywalnym produktem.

Wiele aktywności

To gra, w której nie tylko spędzamy czas na mostku statku kosmicznego, ale także odwiedzamy bary na stacjach kosmicznych i planetach. Prowadzimy rozmowy, negocjacje, argumentujemy swoje racje i z zaciekłością bronimy swoich praw. Tu zdobywamy wreszcie sprzymierzeńców, którzy nieraz będą chętni nas wesprzeć, czy znajdujemy nowych wrogów, którzy z chęcią zobaczyliby nas wystrzelonych w próżnię.

Rozmowa, negocjacja, handel

Wreszcie negocjujemy z kupcami, ulepszamy nasz arsenał, zdobywając przewagę technologiczną nad przeciwnikami. Najmujemy najemników, którzy tym razem staną po naszej stronie. Wcale nie tanich, ale jednak skutecznych i gotowych do poświęcenia własnego życia.

Portal poleca: Oglądanie gwiazd na niebie i niezwykłego zjawiska widocznego na niebie – zbiorowe oglądanie nieba w Tarnowie sprawdź na infotarnow.pl

Walka w próżni

Pojedynki w Rebel Galaxy odbywają się w dwóch płaszczyznach. Podczas nich często jesteśmy zmuszeni do ochrony uszkodzonych już segmentów statku. Manewrowania w taki sposób, by atakować jak największą siłą ognia lub w najbardziej czułe miejsce przeciwnika. Czasem niektóre z systemów nas zawiodą, innym razem staniemy nieprzygotowani do walki, która zaskoczy nas podczas kosmicznych wojaży.

Podsumowanie

Rebel Galaxy to gra o wielu twarzach z wieloma ciekawymi mechanikami, które doskonale ze sobą współgrają. To produkt polecany przede wszystkim tym, którzy uwielbiają starcia w przestrzeni kosmicznej, którzy potrafią argumentować swoje racje. Także poszukiwaczom przygód, którzy lubują się w eksploracji.