20 maja 2024

Scholar.edu.pl

Szkoła, edukacja, nauka

Zarządzanie projektami – praktyczne studia dla tych, co idą po więcej 

Wyzwania zawodowe sprawiają Ci radość i nieustannie nakręcają do działania? Chcesz jeszcze lepiej realizować swoją roboczą ścieżkę i piąć się po szczeblach kariery? Postaw na studia podyplomowe, które uzupełnią dotychczasową wiedzę o wachlarz praktycznych umiejętności i zostań pracownikiem, który ma wszystko pod kontrolą.

Efektywne zarządzanie zespołem

Spośród najbardziej pożądanych umiejętności dość wysoko znajduje się efektywne zarządzanie zespołem. Pracodawcy cenią w kandydatach przywódcze cechy, które mają ogromny potencjał rozwojowy dla całej firmy. Jak nabyć praktyczne umiejętności? Rozsądnym wyborem będzie zarządzanie projektami studia. To innowacyjny kierunek w ofercie Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, który wzbogaci dotychczasową wiedzę o branżowe informacje i techniki ściśle powiązane z zarządzaniem.

Kierunek ten jest dedykowany osobom ze średniej i wyższej kadry kierowniczej, członków zespołów projektowych i ich liderów, a także dyrektorów przedsiębiorstw i jednostek samorządów terytorialnych oraz osób zaangażowanych w realizację zbiorowych przedsięwzięć.

Szczegółowy plan studiów

Słuchacze podczas dwusemestralnej ścieżki edukacyjnej zapoznają się z najczęściej występującymi zagadnieniami w dziedzinie zarządzania projektami. W harmonogramie uczelni znalazła się metodyka zarządzania projektami, po opanowaniu której absolwenci będą w stanie ułożyć szczegółowy plan realizacji, a także elementy prawa, lean management, negocjacje i komunikacja.

Na słuchaczy czekają warsztaty, które pozwolą opanować program MS Project, a także kompetencje behawioralne, techniczne i kontekstowe. Zarządzanie projektami studia to ponad 200 godzin zajęć warsztatowych oraz wykładów, a wśród nich m.in.: strategie rozwoju organizacji, własność intelektualna, przywództwo i rozstrzyganie sporów, zarządzanie w sytuacjach kryzysowych oraz zarządzanie finansami w projektach. Wachlarz zajęć obejmuje spotkania z praktykami o bogatym doświadczeniu zawodowym.

Dlaczego warto?

Zarządzanie projektami studia to kierunek Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, który spełnia wymogi International Project Management Association w Polsce. Szkoła umożliwia przystąpienie do egzaminu IPMA Student, którego zdawalność z ramienia uczelni przekracza 90 procent.

W trakcie studiów słuchacze nauczą się, jak efektywnie zarządzać projektami w ramach działalności firmy lub instytucji, opanują techniki przygotowania i sposoby realizacji, dokonując jednocześnie skrupulatnego monitoringu przebiegu projektu. Opanowanie niezbędnych umiejętności niewątpliwie wpłynie na sukcesy na polu zawodowym, co pozwoli ubiegać się o jeszcze lepsze warunki zatrudnienia.

Studia podyplomowe to doskonały sposób na zgłębienie i poszerzenie dotychczasowej wiedzy, którą można niemal od razy zastosować w praktyce na swoim stanowisku pracy. Warto podkreślić, że na absolwentów WSE studiów I i II stopnia czekają atrakcyjne zniżki przy podjęciu studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie projektami.